Zastanawiasz się, dlaczego ceny treningów personalnych są tak wysokie? Biorąc pod uwagę ukryte korzyści, płynące z usług trenera personalnego wcale nie wydają się już tak abstrakcyjne. Jeżeli uważasz, że cenniki są z kosmosu, a za takie krocie 6-pak sam powinien pojawić się w ciągu tygodnia, oznacza to, że tak naprawdę nie wiesz, co wchodzi w skład treningów personalnych. Pora, abyś dowiedział się, za co płacisz trenerowi oraz od czego zależy cena treningu indywidualnego.

Trener personalny – co dostajemy, decydując się na taką opcję?

Większość moich klientów decyduje się na współpracę ze mną, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Mało kto od początku zdaje sobie sprawę, że moja praca to nie tylko same ćwiczenia, ale kompleksowe działanie, poprawiające ogólny stan organizmu. Trener personalny to coś więcej, niż mogłoby się wydawać. Wybierając trenera osobistego, dostajesz zazwyczaj w komplecie plan treningowy, plan dietetyczny oraz wsparcie podczas treningu i naukę odpowiedniej techniki. Nie mniej jednak to nie koniec tego, co może zaoferować Ci trener osobisty. Chcesz wiedzieć, co jeszcze mogę Ci zaoferować w ramach naszej współpracy?

Motywacja i wsparcie 24/7

Inną korzyścią, o której nie mówi się głośno przy zakupie treningów personalnych, jest skuteczna motywacja oraz wyznaczenie celów. Współpracując z różnymi osobami, nauczyłem się odpowiednio motywować i wspierać klientów w utrzymaniu diety oraz systematyczności w treningach. Jestem do ich dyspozycji także poza treningami, dlatego efekty są zdumiewające. Trener personalny musi być coachem. Czasami obserwuję nawet, jak moi klienci, dzięki współpracy ze mną całkowicie odmieniają swój styl życia.

Kliknij i zapytaj trenera

Coś dla ciała i dla duszy – trening personalny

Na treningach nie tylko poprawiamy stan sylwetki, ale i stan ducha. Wielokrotnie dostaję od klientów wiadomości, że dzięki współpracy ze mną poprawiło się ich ogólne samopoczucie. Treningi osobiste na niektórych działają wręcz terapeutycznie. Z tego niewiele osób zdaje sobie sprawę, nie mając wcześniej styczności z treningami indywidualnymi. Dzięki nim nie tylko Twoja sylwetka będzie wyglądać lepiej, ale i Twoje samopoczucie się poprawi, a siła psychiczna znacznie wzmocni. Dodatkowo, wielu klientów uważa, że dzięki treningom uczą się samodyscypliny i organizacji swojego życia. Chciałbyś do nich dołączyć? Napisz do mnie, a chętnie Ci pomogę.

cennik treningu personalnego

Cena treningu personalnego

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego na portalach ogłoszeniowych znajdziesz treningi za 20 zł za godzinę? Tak, internecie można znaleźć wszystko, nawet najbardziej atrakcyjne cenowo treningi personalne. Myślę jednak, że cena jest aż tak niska, że aż mało wiarygodna. W końcu, czy dobry trener personalny, który szkolił się kilka lat i ma wielu ceniących go klientów, dorabiałby za tak niską stawkę? Raczej nie. Większość z takich ogłoszeń może okazać się zwykłym fake’iem, nie mniej jednak zalicza się je do ofert, co może obniżyć nieco średnie stawki przedstawiane w różnych raportach. Ceniący siebie trener z dużym doświadczeniem to koszt nawet do 200 zł za godzinę treningową. W większych miastach trzeba liczyć, że średnia stawka to ponad 100 zł za dobrego trenera osobistego. Od czego dokładnie zależy ta cena?

Doświadczenie trenera personalnego a cena

Korzystając z usług trenera personalnego niejako oddajesz swoje zdrowie i bezpieczeństwo pod opiekę innej osoby. Ważne, abyś wybrał wykształconego i doświadczonego trenera osobistego, który odpowiednio zadba nie tylko o sylwetkę, ale i stan zdrowia. Tak jak zapewne się domyślasz, im trener ma większą wiedzę, tym jego stawka za godzinę treningu będzie wyższa. Pamiętaj jednak, że brak umiejętności trenera może skutkować nie tylko brakiem efektów, ale poważnymi urazami w trakcie treningów.

Miejsce treningów – ważny czynnik, wpływający na cenę treningów

Bardzo często na cenę treningów personalnych wpływa także miejsce, gdzie się one odbywają. Zajęcia ze mną odbywają się w trzech klubach w Poznaniu i mimo że cena samego treningu nie jest w moim przypadku zależna od miejsca, to miej świadomość, że karnet na siłownię w każdej z lokalizacji kosztuje inaczej.

Przeważnie siłownie znajdujące się bliżej centrum mają wyższe ceny, natomiast także sama marka fitness clubu rządzi się swoimi prawami. W siłowniach ze średniej półki, do których należy Fabryka Formy, Calypso czy Energy Fitness karnet może wahać się od 100 do 150 zł, zależnie od ilości wejść w miesiącu. Najbardziej jednak opłaca się zwykle postawić na karnet Open i wzbogacić swój trening o dodatkowe zajęcia. Oczywiście, możesz ćwiczyć w osiedlowej siłowni, która będzie w niższej cenie, natomiast nie każda z nich oferuje usługi treningów indywidualnych.

cena treningu personalnego

Większe miasto, wyższa cena

Niestety jest tak ze wszystkim, także z treningami. W większych miastach możemy zaobserwować wyższe ceny mieszkań, wyższe zarobki, a także wyższe stawki trenerów personalnych. Wielkość miejscowości może wyznaczać przedziały cenowe treningów indywidualnych.W dużych miastach takich jak Warszawa, Gdańsk czy Poznań, koszt jednego treningu wynosi ponad 100 zł i trzeba się na to przygotować, że w zależności od trenera cena może być jeszcze wyższa.

Długodystansowa współpraca = niższy koszt treningu

Zdecydowanie długodystansowy bieg we współpracy z trenerem będzie korzystniejszy cenowo. W mojej ofercie znajdziesz atrakcyjne pakiety treningowe. Wiadomo, jeśli zostaniesz ze mną na dłużej i zdecydujesz się na większy pakiet, to cena pojedynczego treningu będzie znacznie niższa. Zajrzyj do mojego sklepu z opcjami treningowymi, a sam zobaczysz, że w przeliczeniu, więcej treningów bardziej się opłaci. Nie zapominaj też, że oprócz samej ceny, także jest inna kwestia, która powinna przekonać Cię do takich rozwiązań. Jeżeli brakuje Ci motywacji, to większy pakiet treningowy będzie dla Ciebie dodatkową motywacją i gwarancją, że nie odpuścisz swojego marzenia sylwetkowego po pierwszym razie.

Jeżeli warunki finansowe pozwalają Ci na zakup większej liczby treningów z góry, zdecydowanie polecałbym Ci tę opcję. Różnica w cenie jest naprawdę znacząca. Jeżeli przeanalizujesz oferty w moim sklepie, dowiesz się, że przykładowo w pakiecie 10 treningów cena za jedne zajęcia to koszt 135 zł, a już przy 50 treningach będzie to kwota 99 zł za trening. Dlaczego tak jest? Cenię sobie długofalową współpracę, która owocuje świetnymi efektami.

Dlaczego treningi osobiste mają tak wysokie ceny?

Oczywiście, znajdą się osoby, które powiedzą, że to tylko hot trend, na którym żerują trenerzy. Jednak warto wziąć pod uwagę inne ceny w różnych branżach, gdzie za najmniejszą usługę z branży medycznej, która zajmuje 15 minut, płacimy znacznie więcej. Obydwie dziedziny mają za zadanie poprawę zdrowia czy w przypadku medycyny estetycznej wyglądu. Jest jednak pewna różnica. Trener personalny oprócz tego, że daje Ci możliwość osiągnięcia wymarzonej sylwetki, to jest do Twojej dyspozycji w ciągu całego dnia, służąc radą, wsparciem i swoją wiedzą. Jeżeli będziesz przestrzegał zaleceń dobrego trenera, sukces masz murowany, a cena przy jego wkładzie wcale nie jest wygórowana.

Pamiętaj także, że wielu trenerów indywidualnych działa w oparciu o własną działalność. Nie jest tak, że kwota, którą płacisz trafia prosto do jego kieszeni. W cenę wliczone są wszystkie opłaty, które w Polsce nie są do końca korzystne. Jeżeli sam jesteś na własnej działalności, opłacasz ZUS oraz podatek dochodowy, albo zwyczajnie zdajesz sobie sprawę, ile Twój pracodawca oddaje na takie świadczenia, to powinieneś mieć świadomość, że koszty są spore. Także trenerów personalnych to nie omija.

Wiesz już, od czego zależy cena treningów personalnych oraz za co tak naprawdę płacisz, decydując się na trenera osobistego. Jeżeli chcesz podjąć współpracę, zapraszam Cię do siebie. Zajrzyj do mojego sklepu i wybierz odpowiedni pakiet dla siebie. Pamiętaj, im dłużej pozostaniesz pod moją opieką i zdecydujesz się na większy zestaw treningowy, tym lepszy efekt osiągniesz oraz zapłacisz niższą cenę.

Kliknij i zapytaj trenera